26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej

Akumulatory mają za zadanie zasilać pojazd elektryczny. Aby prawidłowo one działały, należy o nie odpowiednio dbać. Ważna jest regeneracja, prawidłowe ładowanie oraz serwisowanie. Jeśli chcesz wiedzieć jak działa akumulator – to poznaj jego akcesoria oraz dowiedz się z czego są wykonane ogniwa trakcyjne w dalszej części artykułu.

Budowa akumulatora – podstawowe akcesoria

 

Zima to nielubiany miesiąc nie tylko przez kierowców, ale także dla naszego akumulatora, ponieważ niska temperatura wpływa negatywnie na jego prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego warto poznać pewne elementy, aby przeciwdziałać występującym awariom. Spośród nich wyróżniamy między innymi:

  • obudowę, która służy do zasłonięcia zestawów płytowych,
  • elektrolit – to płyn znajdujący się w akumulatorze, przewodzi prąd,
  • ogniwa trakcyjne – jest to pewien zestaw płyt dodatnich i ujemnych oddzielonych separatorami, każde z nich charakteryzuje się pewnym napięciem,
  • separator – jest to właśnie element, który oddziela płyty dodatnie i ujemne, aby nie doszło do zwarcia,
  • kratka – to szkielet konstrukcyjny akumulatora oraz świetny przewodnik prądu.

Powyżej wymienione elementy tworzą całość akumulatora. Dzięki temu może on prawidłowo zasilać inne pojazdy czy urządzenia.

Z czego wykonane są ogniwa trakcyjne i baterie?

Ogniwa trakcyjne i baterie są wykonane z różnych elementów w zależności od danego producenta. Najczęściej produkowane są w wersji spawanej oraz skręcanej. Wyżej wymienione wersje są wykonywane jako sucho ładowane – polegają na napełnieniu ogniwa trakcyjnego elektrolitem i dodatkowo naładowane są przed użyciem. Ich atutem jest magazynowanie przez 2 lata. Z kolei naładowanie baterii elektrolitem powoduje, że ogniwo trakcyjne lub bateria może być od razu zainstalowana.

Ogniwa, akumulatory, baterie – gdzie kupić?

Źródła zasilania pojazdów lub urządzeń można kupić stacjonarnie lub przez internet. Firma Fhu Alex gwarantuje profesjonalny dobór różnych elementów takich jak ogniwa trakcyjne. Ponadto dostarcza akumulatory, monobloki i wiele innych. Dodatkowo przeprowadza serwis i właściwą regenerację. W przypadku zużycia przeprowadza również utylizację. Wszystkie elementy dostarczane są od wielu lat od najlepszych producentów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź stronę internetową pod linkiem: http://www.fhualex.pl/akcesoria.html

Maszyny budowlane