26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej

Tabletki dla gołębi są świetnymi produktami, które w sposób niezwykły zwiększają szybkość gołębi podczas ich lotu.

Specjalnie dobrana kompozycja wybranych substancji w postaci naturalnych kwasów tłuszczowych o dużej zawartości energetycznej daje gołębiom ogromną dawkę energii pozwalającą na dalekie loty bez zmęczenia ze strony gołębia. Pozwala to na bardziej efektywne wykorzystanie gołębia i oszczędza czas przylotu gołębia.

Opis działania tabletki dla gołębi

Podanie produktu daje gołębiom ogromną energię, co oznacza, że lot musi się odbyć najpóźniej następnego dnia po podaniu produktu. Ze względu na bardzo silne działanie tabletek, to gołębie mogą maksymalnie przebywać tylko jeden dzień w koszu, gdyż dłuższe ich przebywanie w kabinie spowoduje, że gołębie mogą przy nadmiarze energii stawać się nerwowe i może się to negatywnie odbić na ich locie. Produkt jest testowany dwa lata przed wprowadzeniem na rynek.

Gołębie przeważnie latają z większą prędkością ok. 100 km/h w pierwszej godzinie swojego lotu wykorzystując glikogen oraz węglowodany, które pochodzą z krwiobiegu i z przechowywanych ich części w wątrobie. Później gołębie obniżają swoją prędkość do około 85 km/ h na następne 6-8 godzin lotu, zaś energia, którą wykorzystują jest głównie pobierana z tłuszczu przechowywanego w komórkach mięśni.
Wyniki testów pokazują, że gołąb może uzyskać wyższą prędkość w pierwszej fazie lotu przez dłuższy czas, jeśli tłuszcze przechowywane, które się znajdują we krwi zostaną zwiększone. Tabletki dają 1500 mg na kapsułkę czystego paliwa, pozwalającego pozyskać gołębiowi dodatkową energię. Zawierają wysokoenergetyczny i łatwo absorbowany tłuszcz, który trafia do krwi oraz glikogenu i przyspiesza wcześniejszy przylot gołębia.

Dawkowanie

Należy podać gołębiowi jedną kapsułkę tuż przed tzw. koszowaniem. Najlepiej połączyć go z innymi kapsułkami, aby uzyskać u gołębia optymalną prędkość i wytrzymałość. Produkt podaje się rankiem, najpóźniej może zostać podany do południa. Ze względu na wartość energetyczną tabletki dla gołębi powinny być stosowane tylko i wyłącznie, gdy gołębie są jeden dzień w koszu.

Gospodarstwo rolne , Rolnictwo