26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej
ładowarka łyżkowa

Entrack jest firmą, której korzenie pozostają w Skandynawii. Szwedzka firma działająca od 1975 roku wyspecjalizowała się w sprzedaży i produkcji części zamiennych do wielu różnych maszyn budowlanych jak właśnie koparki, ładowarki, spycharki i inne wykorzystywane w budownictwie i robotach ziemnych. Praktycznie nie ma takiej maszyny budowlanej o podwoziu gąsienicowym, dla której firma nie mogłaby zaproponować dobrej jakościowo części zamiennej. Firma z biegiem lat otworzyła swoje oddziały na południu Europy, mianowicie we Włoszech, gdzie sprzedaje swoje wyroby. W Polsce firma otworzyła swój nowy oddział, który mieści się we Wrocławiu. Obecnie firma posiada swoją polską siedzibę w Brzegu Dolnym.

ładowarka łyżkowa

W jakie części można wyposażyć ładowarkę?

Części do ładowarek Entrack są wysokiej jakości produktami, które spełniają wszelkie wymagane normy zgodności. Można je stosować w różnych maszynach budowlanych takich firm jak CAT, JCB, Case, Atlas, Volvo, Komatsu, Daewoo, Hitachi i wiele innych. Częściami, które podlegają największym zużyciom i podlegają częstszej wymian są z pewnością lemiesze na łyżkach ładowarek, same łyżki, nakładki i adaptery zębowe, pługi śnieżne, ramiona koparkowe, wysięgniki. Jednak elementami najbardziej narażonymi na zużycie są te wchodzące w skład podwozi gąsienicowych. Tymi elementami są:

  • gąsienice stalowe,
  • płytki jezdne,
  • łańcuchy smarne i suche,
  • rolki jezdne i podtrzymujące,
  • ogniwa łańcuchowe,
  • koła napinające,
  • koła napędowe,
  • śruby i nakrętki,
  • sworznie i trzpienie.

stalowa gąsienica

Wykaz elementów gąsienicowych jest pokaźny i wymaga wielkiej uwagi, ponieważ na budowie trzeba unikać wszelkich awarii, które wpłyną na zaprzestanie prac i przestój. Używanie sprawdzonych części zamiennych zwiększy bezpieczeństwo podczas budowy i zminimalizuje ryzyko awarii. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej części do określonego modelu ładowarki, ponieważ różnią się między sobą i wymagają osobnego oprzyrządowania. Takie firmy jak Entrack posiadają duże doświadczenie w dopasowaniu części do ładowarek i z całą pewnością będą mogły zaproponować optymalne rozwiązanie.

Maszyny budowlane