26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej

Massey Ferguson to jedna z najbardziej znanych marek produkujących maszyny rolnicze. Jej wieloletnia obecność na rynku jest niezbitym dowodem na to, że jej maszyny doskonale wpisują się w zmieniające się potrzeby i oczekiwania osób pracujących w rolnictwie.

Początki marki

Korzenie marki Massey Ferguson sięgają lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Firma na lokalnym (amerykańsko-kanadyjskim) rynku pojawiła się w roku 1953 jako Massey-Harris-Ferguson Limited. Bardzo szybko zaczęła cieszyć się uznaniem, któremu towarzyszył dynamiczny rozwój firmy. W roku 1958 zmieniła ona nazwę na Massey Ferguson i pod tą nazwą znana jest do dzisiaj. Do dziś znane jest również stworzone wówczas logo marki – trzy czerwone, stykające się wierzchołkami trójkąty.

Ciągniki Massey Ferguson

Massey Ferguson to marka znana głównie z produkcji ciągników rolniczych. To im Harry Ferguson poświęcił najwięcej czasu. Skonstruował on bowiem i opatentował trzypunktowy system zawieszenia sterowany siłownikiem hydraulicznym. Na tym systemie zresztą do dziś opiera się wiele rolniczych ciągników. Po opracowaniu systemu Harry Ferguson podjął współpracę z wieloma producentami ciągników, w tym z Henrym Fordem, czy Standard Motor Company, którzy produkowali ciągniki na zagraniczne rynki. Aż w końcu, w 1948 wybudował swoją pierwszą fabrykę w Detroit.

Kombajny Massey Ferguson

Massey Ferguson oprócz ciągników produkował również kombajny zbożowe. Każdy wyprodukowany przez firmę kombajn rolniczy był wyrazem najnowszych technologii. Produkowane części do kombajnów pozwalały natomiast wynieść pracę na polu na wyższy poziom.

Od końca lat 90-tych marka Massey Ferguson zaczęła wyprzedawać swoje fabryki. Zanim to nastąpiło, odsprzedała licencje na produkcję różnych serii swoich maszyn.

Zobacz dostępne w Polsce części do popularnych kombajnów na stronie: Sklep-rolnicze.eu

Urządzenia rolnicze

Dodaj komentarz