26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej

Pneumatyczne systemy zasilania obejmują wszelkiego rodzaju zmechanizowane lub zautomatyzowane procesy lub maszyny, w których ruch jest napędzany sprężonym gazem lub sprężonym powietrzem. Oczywistym przeciwwskazaniem byłyby tutaj układy hydrauliczne, w których ruch jest napędzany przez płyny utrzymywane pod podobnymi siłami ściskającymi w szczelnym układzie.

„Pneumatyczne” konkretnie oznacza dostarczanie mocy poprzez kontrolowany ruch gazów pod ciśnieniem (w tym powietrza). W każdym systemie z napędem pneumatycznym gazy pod ciśnieniem, które napędzają wymagane mechanizmy, są zwykle dostarczane tam, gdzie są potrzebne, przez hermetyczną sieć sztywnych rur, solidnych węży lub odcinków elastycznych rur.

Zdecydowana większość tych przewodów jest połączona ze sobą – a także z różnymi urządzeniami, które są zasilane – za pomocą szerokiej gamy złączek pneumatycznych, złączy, zaworów i adapterów. Ogólnie rzecz biorąc, złączka pneumatyczna może być złączem dowolnego typu, zaprojektowanym do łączenia elementów lub urządzeń w szczelnym i sprężonym systemie suchego powietrza. Złączki od producenta Norgren będą trafnym wyborem. Znajdziemy je u GP Elektro Automatic. Dostosowane do różnych wyzwań, złączki Norgren z pewnością się sprawdzą.

Złączki pneumatyczne wciskane

Ten typ został zaprojektowany z myślą o szybkości i łatwości montażu / demontażu, ale są one również zbudowane, aby zapewnić bezpieczne i niezawodne połączenie. Zazwyczaj umożliwiają one całkowicie beznarzędziowe łączenie i rozłączanie różnych rur, rur i narzędzi; idealne do okuć, które często wymagają ponownego montażu. Najpopularniejszy typ złączek wtykowych obejmuje tuleję zaciskową lub „pierścień chwytający” wokół punktu połączenia, przez który przesuwa się wąż lub rura, a następnie automatycznie chwyta i utrzymuje rurkę na miejscu. Naciśnięcie tulei dwoma palcami (lub szybkozłączką) powoduje natychmiastowe odłączenie złączki od rurki.

Złączki pneumatyczne typu rura-rura

Adaptery rura-rura są dostępne w różnych średnicach, rozmiarach i materiałach. Służą do łączenia ze sobą dwóch odcinków rur, prostych lub pod kątem, a różne typy mogą być wybrane do pracy z szeroką gamą materiałów, takich jak nylon, poliuretan lub poliamid.

Złączki powietrzne gwintowane do króćców

Jest to typowo typ złączki na wcisk, w którym wąż lub rurka jest popychana przez karbowany koniec w celu wstępnego zaciśnięcia, a następnie dokręcana jest radełkowana nakrętka wokół rury i kolca, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo połączenia do użytku pod powietrzem ciśnienie.

Instalacje