26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej
rower

Sprawnie działający rower to marzenie wszystkich pasjonatów roweru. Jednak często napotykamy na problem przeskakującego łańcucha w rowerze. Jeśli tak się dzieje w trakcie jazdy, należy niezwłocznie usunąć usterkę. W innym wypadku nie jesteśmy bezpieczni. Przeskakujący łańcuch w rowerze wpływa też na inne elementy pracy motoru. Dlatego warto wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź poniższy artykuł.

Przyczyny nieprawidłowego działania łańcucha

koło łańcuchowe

Jeśli podczas jazdy lub w trakcie obrotu pedałów łańcuch spada, należy niezwłocznie przyjrzeć się wszystkim elementom, aby wyeliminować problem. Główną przyczyną przeskakującego łańcucha jest jego zużycie. Aby wydłużyć jego żywotność należy zadbać także o koła łańcuchowe. Brak smarowania kół i łańcucha, może prowadzić do nieprawidłowego działania. Kolejną kwestią jest także prawidłowa długość łańcucha. Jeśli jest za długi, szybciej zużyje się także kaseta rowerowa czy zębatki. Oprócz nich przerzutki mogą być przyczyną nieprawidłowego działania. Ponadto przeskakiwanie łańcucha może wystąpić także po wizycie w serwisie rowerowym, ponieważ wymiana jednego elementu może mieć wpływ na pozostałe. Dlatego najlepiej wymienić cały mechanizm – korby, w tym zębatki, łańcuch oraz kasety.

 

Jeśli szukasz – koła łańcuchowe, zajrzyj pod link:
http://www.kolalancuchowe24.pl

Części do roweru – gdzie kupić?

Obecny rynek daje ogrom możliwości. Jeśli chcemy kupić rower mamy do wyboru między innymi: tzw. damki, górskie oraz z silnikiem. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz budżetu. Natomiast kiedy będziemy chcieli wymienić któryś element, najlepiej zrobić to w miejscu gdzie rower został zakupiony. Mamy do wyboru salony rowerowe, Decathlon, allegro i wiele innych. Przed zakupem możemy popytać znajomych, lub sprawdzić opinie o danej firmie. Jeśli chodzi o koła łańcuchowe – godnym polecenia jest firma Polmech, która zajmuje się produkcją kół łańcuchowych nie tylko do roweru, ale też innych części.

Bez kategorii