26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej
ładowarka przegubowa

Rolnictwo to taka branża w której dość często dochodzi do przeładunku transportu różnych materiałów np.: obornika czy ładunków sypkich. Są maszyny, które idealnie pomagają w wykonywaniu tych prac. Tym samym zaoszczędzając czas. Idealnym rozwiązaniem są ładowarki, których zastosowanie jest nieocenione.

Ładowarki przegubowe

Ładowarki te można podzielić na ciężkie jak i zwrotne, kompaktowe maszyny. Ten drugi rodzaj stosuje się na podwórkach do pracy w wąskich przejazdach. Ponadto, ładowarki te idealnie sprawdzą się w przypadku codziennych prac w gospodarstwie rolnym jak m.in.: zadawanie pasz, czyszczenie obornika. Zatem warto dobrać ładowarkę przegubową do pracy jaką się będzie wykonywało. Ten rodzaj jest szczególnie wart zapamiętania, gdyż cechuje je nie tylko funkcjonalność, ale też uniwersalność. Sprawdzą się nie tylko w rolnictwie, ale także w przemyśle. Ze względu na swoje cechy ładowarki przegubowe są bezpieczne dla użytkownika oraz otoczenia. Więcej informacji znajdziesz w linku: https://kmm.info.pl/produkty/mini-ladowarki/

Ładowarki kołowe

Są to ładowarki wyposażone w osie skrętne. Można do nich zaliczyć standardowe ładowarki teleskopowe. Maszyny te, swoje zastosowanie znajdą w pracy na polu czy w obiektach gospodarczych. Głównymi parametrami tego urządzenia jest udźwig i wysokość podnoszenia. Inne cechy to m.in.: szerokość i wysokość maszyny, prędkość maksymalna , wydajność hydrauliki podczas podnoszenia i opuszczania. Można stwierdzić, że są to maszyny dość potrzebne szczególnie w rolnictwie.

Ładowarki Skid – steery

Ten rodzaj ładowarek burtowych, jest najbardziej przystosowanym do potrzeb w gospodarstwie rolnym. Główną cechą wyróżniającą jest brak skrętnych kół. Kierowanie tego sprzętu następuje przez zmianę prędkości obrotowej lewego i prawego koła. Dzięki czemu są dość zwrotne i bardzo małe. Ich zastosowanie znajdziemy m.in.: na bardzo małych podwórkach czy w wąskich przejazdach. Ze względu na swoje cechy, mają mały udźwig i dużą stateczność. Dlatego należy pamiętać, aby nie pracowały na miękkim podłożu.

Budownictwo rolnicze , Gospodarstwo rolne , Rolnictwo