26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej
opryskiwacz rolniczy w akcji

Kombajn jest jednym z najważniejszych sprzętów w gospodarstwie rolniczym. Ważne jest zatem, żeby nasz sprzęt dobrze nam służył i był niezawodny.

Wydajność

Podczas zakupu kombajnu jedną z ważniejszych czynników decyzyjnych jest wydajność pod względem zużycia paliwa. Posiadając duże gospodarstwo rolne koszty paliwa zużytego w kombajnie są znaczne. Wysoka wydajność pojazdu jest więc bardzo ważna. 

Sprawność techniczna

Kombajn musi być bezpieczny dla użytkowników. Przed zakupem sprzętu trzeba koniecznie sprawdzić, czy ma sprawne hamulce, silnik i inne części. Powinniśmy to zlecić wykwalifikowanej osobie, by mieć pewność, że sprzęt nas nie zawiedzie.

Dostępność części do kombajnów

Rolnicy często spotykają się z problemem braku dostępności części do sprzętu rolniczego. Wybierając konkretny kombajn warto zwrócić uwagę, na to czy jeśli nastąpi awaria łatwo kupimy daną część. Przeglądając części dostępnych marek warto zapoznać się z stroną .

Wybór konkretnego kombajnu zależy tez od budżetu, którym dysponujemy. Jeśli mamy pokaźny zapas gotówki, możemy zdecydować się na wybór nowego kombajnu. Jeśli mamy mniej pieniędzy, należy szukać wśród sprzętu używanego. Elementy, które będą wadliwe należy wtedy wymienić na nowe części do maszyn rolniczych. Więcej o częściach do maszyn rolniczych można przeczytać na stronie https://sklep-rolnicze.eu/

Bez kategorii