26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej

Jeśli prowadzimy firmę budowlaną zapewne prędzej czy później będziemy zmuszeni powiększyć swoją działalność o zakup koparki. Wymagania co do świadczenia usług budowlanych ciągle rosną, klienci zlecają prace wymagające użycia dodatkowych maszyn budowlanych.

Sprostanie wymogom rynkowym bardzo często odbija się stratą dla danego przedsiębiorstwa usługowego. Dlatego tak istotne jest stałe wyposażenie firmy w nowe sprzęty a szczególnie koparki.

Podjęcie decyzji o zakupie nie należy do łatwych, wymaga znajomości odpowiedniego sprzętu jak i sporego nakładu finansowego. By temu sprostać musimy zastanowić się jaką koparkę chcemy kupić, do jakich prac będzie przeznaczona, jakiego osprzętu będziemy do niej potrzebowali.

Koparka i jej osprzęt

Szukając koparki, która sprosta naszym oczekiwaniom warto wziąć pod uwagę sprzęt tylko sprawdzonych producentów. Tylko taki jest w stanie posłużyć nam na lata a w sytuacji kiedy będzie potrzebna pomoc serwisowa – większość znanych i renomowanych firm oferuje bieżącą pomoc w serwisowaniu i wykonywaniu regularnych przeglądów jeśli chodzi właśnie o maszyny budowlane znanych producentów. Mało jest serwisów, które zajmują się naprawą mniej znanych maszyn. Zakup koparki to nie wszystko, kolejnym elementem o który należy zadbać jest niezbędny do niej osprzęt.

Podstawowymi elementy

Ramiona long reach – to nic innego jak przedłużki ramion koparek, long reach to sprzęt, który znacznie ułatwia pracę przy głębokich wykopach, przy różnego typu rozbiórkach oraz przy wydobywaniu materiałów z dużych wykopów. Przy wyborze ramion long reach należy zwrócić uwagę na wysięg do każdej koparki musi być on indywidualnie dopasowany.

Łyżki do koparek – to ten element bez którego działanie koparki nie byłoby możliwe. Łyżki do koparek to sprzęt do wykonywania różnego rodzaju wykopów. Łyżki do koparek muszą być dostosowane do rodzaju wykonywanych prac na danym podłożu. Inna łyżka do koparki będzie potrzebna do prac naziemnych wykonywanych na miękkim podłożu a inna na podłożu twardym, gdzie niezbędna będzie ingerencja bardziej specjalistycznego sprzętu – w tym przypadku może przydać się np. łyżka skarpowa.

Budownictwo rolnicze , Gospodarstwo rolne , Maszyny budowlane , Urządzenia rolnicze

Dodaj komentarz