26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej

Rozkwit budownictwa w naszym kraju (także w rolnictwie) to efekt kilku sprzyjających czynników, między innymi nieustającego popytu na budownictwo mieszkaniowe oraz udziału kapitału zagranicznego w wielu inwestycjach przemysłowych, które czynnie wspierają gospodarkę. Dodatkowo- widoczny i postępujący jest rozwój technologiczny oraz wprowadzane innowacje, pozwalające na zwiększenie efektywności i przyspieszenie budowania. Dobrym przykładem do szerszego omówienia będą spopularyzowane i coraz częściej spotykane budynki z konstrukcji stalowych.

Podstawową zaletą tego rodzaju budowli jest rozległość zastosowań. Technologia ta daje możliwość wykorzystania zarówno przy nowej, niezależnej inwestycji (jak hala magazynowa czy produkcyjna), ale też przy remoncie lub nadbudowie istniejącego już budynku (szczególnie, gdy pojawia się ryzyko związane z wykorzystaniem tradycyjnych metod budowania, np. ze względu na obciążenia). Kolejny czynnik to szybkość wznoszenia, nieporównywalnie krótsza do konstrukcji murowanych czy drewnianych. Hale stalowe składają się z niewielkiej ilości prefabrykowanych elementów, które – po solidnym zaimpregnowaniu – stanowić będą wytrzymałe budowle. To daje też sporą przewagę w zakresie konserwacji i utrzymania konstrukcji w jak najlepszym stanie przez długie lata.

hala stalowa

Konstrukcja stalowej hali

Budowanie metodami tradycyjnymi, poza złożonością procesów technologicznych i wykorzystywania dużej ilości materiałów, pozostawia wiele ograniczeń i wymaga pewnych ustępstw. Plastyczność i wytrzymałość stali pozwala natomiast na tworzenie nawet bardzo niespecyficznych rozwiązań projektowych (a przy tym łatwych do powielenia). To powoduje, że nawet niewielkie firmy coraz chętniej porzucają tradycyjne budownictwo i korzystają z tego typu rozwiązań.

Trzeba jednak pamiętać, że jak w wielu dziedzinach- tu także wybór dostawcy i wykonawcy ma znaczenie. Tylko wykwalifikowani specjaliści, posiadający uprawnienia i wiedzę o tej technologii, mający w swoim portfolio prefabrykowane hale stalowe, zapewnią stabilną, zgodną z normami i bezpieczną konstrukcję.

hala stalowa

Budynek ze stali

Podsumowując- jeżeli jesteśmy na etapie planowania inwestycji, chcemy zbudować magazyn czy halę przemysłową- warto zapoznać się z ofertami, a nawet- w miarę możliwości obejrzeć ze dwa-trzy budynki z konstrukcji stalowych i upewnić się, że to może być naprawdę dobre rozwiązanie.

Dowiedz się więcej na:

http://metalservice.info.pl/hale-stalowe-krakow/

http://www.gospodarz.pl/budownictwo/obiekty-i-budowle-rolnicze/konstrukcje-stalowe/konstrukcje-stalowe-hal-wiat-pod-maszyny-rolniczemagazyny-nowe.html

http://rolnictwo.com.pl/konstrukcje-stalowe,pc-1445.html

Budownictwo rolnicze