21 October 2021

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej
trzy ciągniki rolnicze

Ciągnik rolniczy to wspaniała, wielofunkcyjna maszyna, która służy nie tylko do pracy na polu, ale może być również wykorzystywana do transportu, pomocy w utrzymaniu boiska piłkarskiego, porządkach w miejscach użytku publicznego jak również koszenia terenów zielonych przy drogach szybkiego ruchu lub autostradach. Wielu z nas ciągnik kojarzy jako typową maszynę rolniczą, która jest niezastąpiona w dużym gospodarstwie na wsi. Porządne ciągniki o zaawansowanej technice to wspaniałe maszyny o dużej mocy, które mogą służyć do pracy również w mieście.

Ciągniki rolnicze – wykorzystanie poza polem

ciagnik z zamiatarka modelŚwietnie sprawdzają się jako siła napędowa dla innych urządzeń typu kosiarka, aerator, wertykulator lub piaskarka. Mniejsze ciągniki rolnicze, jak Ursus C-330 wykorzystywane są również do pracy na polach golfowych – dzięki swoim małym gabarytom, zwinności i stosunkowo małej masie, potężne koła ciągnika nie zostawiają brzydkich, nieestetycznych śladów na krótko przyciętej trawie.

Maszyny do ciągników rolniczych

Produkuje się również zamiatarki podłączane do ciągników (jak model zamiatarki ZHC firmy ZMG), które świetnie sprawdzać się będą jesienią w parkach, podczas porządków i zamiatania spadających liści. Części do ciągników rolniczych są ogólnodostępne, więc maszyny nie są kłopotliwe w eksploatacji, jeśli chodzi o serwis lub wymianę zepsutych lub zużytych podzespołów. Jak widać wykorzystanie ciągnika rolniczego jest bardzo wszechstronne i nie należy zamykać się jedynie na jedną, konkretną pracę na roli lub przypisywać mu tylko jedno zadanie. Ciągniki doskonale sprawdzają się do transportu plonów i stanowią niezastąpioną pomoc dla właścicieli dużych oraz małych gospodarstw wiejskich.

Maszyny budowlane , Urządzenia rolnicze

Dodaj komentarz