26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej
maszyny rolnicze

Polskie rolnictwo, aby było wydajne i efektywne musi być zaopatrzone w urządzenia usprawniające i automatyzujące pracę człowieka na gospodarstwie. Im lepszym rolnik dysponuje sprzętem i maszynami rolniczymi, tym lepiej dla gospodarstwa, ponieważ szereg zabiegów można przeprowadzić w krótszym czasie oraz więcej zadań można zautomatyzować co przekłada się na ilość plonów i zbiorów. Rynek dysponuje wieloma rozwiązaniami dla rolnictwa i każdy z właścicieli dużych areałów pól uprawnych ma szeroki wybór jeśli chodzi o wyposażenie w sprzęt swojego gospodarstwa.

maszyny rolnicze na targach

Targi, wystawy maszyn rolniczych

Cyklicznie w różnych miejscach Polski organizowane są targi i wystawy poświęcone maszynom rolniczym. Skupiają one wystawy producentów tego sprzętu, którzy przedstawiają swoje produkty uwypuklając ich atuty. Targi tego typu zachęcają do udziału nie tylko producentów polskich, ale także przyciągają zagranicznych producentów. Jest to świetna okazja do zapoznania się z ofertą i szczegółami interesującej maszyny rolniczej.

maszyny rolnicze

Polskie maszyny vs zagraniczny sprzęt

Nie ma reguła, która miałaby skłaniać konsumentów do inwestycji w sprzęt zagraniczny, czy polski. Każdy z producentów wykształcił sobie markę i renomę oraz grono zwolenników jak i przeciwników. Jednak dobrym rozwiązaniem są maszyny rolnicze wytwarzane w Polsce, ponieważ cechują się dobrą jakością produkcji przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Sprzęt zagraniczny najczęściej będzie miał wyższą cenę, co może odstraszyć część zainteresowanych, którzy wybiorą inne marki. Przykładem polskiego producenta, który specjalizuje się w produkcji opryskiwaczy polowych jest firma Stanimpex, która zyskała czołową pozycję wśród firm produkujących ten rodzaj maszyn rolniczych. Opryskiwacze to w pełni polska konstrukcja, która wykorzystuje podzespoły renomowanych zagranicznych marek. Są to komputery ARAG, pompy UGOR, czy rozpylacze Lechler. Wiele zależeć będzie także od poziomu wyposażenia danego opryskiwacza i potrzeb kupujących. Stanimpex mocno poszerzył swoja ofertę w tym zakresie ponieważ dany model opryskiwacza, np ze zbiornikiem o pojemności 3000 litrów może posiadać różne poziomy wyposażenia w zależności od preferencji, co oczywiście będzie miało wpływ na końcowa cenę. Zatem nie odstaje jakością w tym przypadku polski sprzęt od zagranicznego, ale cena będzie z pewnością niższa. Przed zakupem maszyny rolniczej warto prześledzić wszystkie parametry i producentów podzespołów i na tej podstawie dokonać ostatecznego wyboru.

Rolnictwo , Urządzenia rolnicze