26 January 2023

Strona tworzona przez pasjonatów motoryzacji rolniczej
opryskiwacz rolniczy w akcji

Każdy, kto choć przez pewien czas zajmował się uprawą roślin wie, jak wiele można stracić przez pasożyty lub choroby, które dotykają plonów. To nie tylko stracone pieniądze, które zainwestowało się w siew i ziemię, ale też czas i ogrom pracy. Dlatego też większość rolników i ogrodników stosuje środki ochrony roślin przed tymi zagrożeniami. Nikt nie chce stracić na własnym interesie, stąd niezbędność takich rozwiązań.

Opryski receptą na choroby i pasożyty

Do wykonywania oprysków potrzeby jest specjalny sprzęt, zwłaszcza jeśli mowa jest o opryskach wielkichopryskiwacz rolniczy w akcji powierzchni. Trudno wyobrazić sobie ręczny oprysk kilku hektarów pola. Dlatego właśnie niezwykle przydatną maszyną rolniczą jest opryskiwacz rolniczy. Dzięki niemu można zaoszczędzić czas i pracę, a opryski będą zrobione na czas, zanim choroba lub pasożyt zaatakuje rośliny i zniszczy uprawę. Nie każdy rolnik posiada taki sprzęt w swoim gospodarstwie, dlatego niektórzy muszą wypożyczać go na czas wykonywania oprysków. To też nie jest zły plan – czasami wypożyczenie opryskiwacza rolniczego wiąże się z o wiele mniejszymi kosztami niż zakup takiego sprzętu.

Zabiegi opryskiwania roślin

uprawy w szklarniZabiegi opryskiwania roślin przeprowadza się o różnych porach, w zależności od tego, czemu ma służyć oprysk. Wiele osób boi się efektów takich zabiegów i uważa, że stosowane substancje mogą szkodzić zdrowiu, jednak normy dotyczące upraw nie pozwalają na narażanie na szwank zdrowia osób jedzących rośliny z takich pól. Przeciwnie, bywa, że zabiegi opryskiwania roślin są wymagane i odgórnie narzucone rolnikowi. Środki ochrony roślin różnią się między sobą składem w zależności od tego, co właściwie mają zdziałać i przed czym zabezpieczyć opryskiwane uprawy. Mogą to być pasożyty, szkodniki albo różne choroby, które je niszczą.

Agrokultura , Rolnictwo , Urządzenia rolnicze